Sytuacja rewolucyjna

6
4007


Jeżeli najwięcej głosów w polskich wyborach otrzymuje osoba, która przez 2 lata nie publikowała wyroków Trybunału Konstytucyjnego, która jako wicepremier do spraw społecznych wolała pływać Dunajcem niż spotkać się z protestującymi niepełnosprawnymi, która upokorzyła Polskę słynnym 27: 1, albo wyprowadziła unijne flagi z gabinetów ministerialnych, to znaczy, że upadek moralny społeczeństwa polskiego jest faktem. To tragedia, kiedy jego ignorancja dla prawa i brak przyzwoitości jest tak powszechnie akceptowalny i zasługuje na narodową promocję.

Jeśli do Parlamentu Europejskiego naród wybiera osobę, która zachowuje się jak przekupka medialna, która podobnie jak była premier odpowiada za niepublikowanie wyroków i nie wie, jakie ukończyła studia, albo niszczycielkę polskiego systemu edukacyjnego, która zamieniła polskie szkoły w kołchozy katechetyczne, to znaczy, że przyszedł czas na upadek.

Jeżeli naród nie ma swoich bohaterów, albo jego wzorce osobowe prezentują moralne dno, bezprawie i podłość w stosunku do drugiego człowieka, jeśli króluje na ulicach faszyzm i wysyp nożowników, telewizja ma dużą oglądalność za szerzenie nienawiści i kłamstwa, to zbliża się konfrontacja ciemnoty ze światem przyszłości.

Jeśli nie ma wartościowych narodowych elit, a wielu księży zajmuje się krzywdzeniem dzieci i szerzeniem nienawiści społecznej i rasizmu, bliżej im do agresywnej polityki i propagandy, niż do moralności, to naród cierpi na chorobę osamotnienia, musi mieć jakieś inspiracje i wzorce etyczne.

Obserwujemy narodowy upadek wartości, który prędzej czy później musi doprowadzić do utraty kontroli nad agresją.
Obym się mylił, ale to przecież jest „sytuacją rewolucyjną”. W którą stronę nas nie poprowadzi, to trzeba stwierdzić, że znowu historia niczego nas nie nauczyła.

Foto: TVN24

Adam Mazguła

6 Komentarze

  1. Przez lata Polskę (i Europę ) kształtowały takie zasady jak grecki stosunek do prawdy, rzymskie poszanowanie prawa i chrześcijańskie zasady etyki… Obawiam się , że odstępstwo od tych wartości spowoduje nie wzrost wolności jednostki tylko wielką katastrofę cywilizacyjną , czego symptomy już można zaobserwować..

  2. Osobiście chcę podziękować Polonii za oddane głosy na osoby, które zniszczyły to co nazywa się prawem, a o sprawiedliwości to nawet tu mowy nie ma! Jeżeli sprawiedliwością nazywa się dofinansowywanie bogatych i nierobów!

  3. Niestety – w jakiejś mierze polonia amerykańska przyłożyła rękę/głos do tego, co się wydarzyło.
    Odrębną kwestią jest, czy stali mieszkańcy innych państw, posiadający obywatelstwa tych państw, powinni mieć wpływ na scenę polityczną Polski … IMO – nie powinni. Nie ponoszą ciężarów, nie ponoszą odpowiedzialności, nie mają żadnych obowiązków związanych z polskim obywatelstwem.

  4. Podzielam pogląd “babyjagi” w pełni, a szczególnie co do “nierobów” i dodam oszustów-wyłudzaczy. Skłaniam się też do odebrania rawa głosu tym , którzy nie uczestniczą w życiu kraju,, w oparciu choćby o to gdzie oplacaja podatki.

  5. Dla Polski nie ma nadziei. Te pozostale 4 dowodza wlasnie, ze to WY ludzie, ktorzy glosowali przeciwko PiS jestescie bezmozgowcami. Artykul ma 5 paragrafow, napisany w 30 minut przez osobe bardzo zakompleksiona. Tak trzeba nazwac wszystkie te osoby, ktore wytykuja ten mikroprocent ksiezy, ktorzy uczestnicza w demoralizacji kosciola, lub mowia o faszystach na ulicach! 500+ jest genialnym programem. Ludzie, nie ma nadzei dla Was. Mam ochote wyzbyc sie polskiego obywatelstwa, i zapewne kiedys tak zrobie.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: