Rząd bierze nauczycieli na przetrzymanie

2
160

Trwa strajk nauczycieli. Dyrektorzy placówek, o czym informuje ZNP otrzymali polecenie przygotowania imiennych list strajkujących nauczycieli. Ministerstwo zaprzecza, ale ministerstwo kierowane przez Annę Zalewską jest ostatnią instytucją na świecie, której można wierzyć w czymkolwiek.

ZNP zgodnie z wczorajszymi sugestiami utworzył już Fundusz Strajkowy. Na specjalne konto Związku Nauczycielstwa Polskiego można wpłacać pieniądze, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym strajkującym, niezależnie od od przynależności związkowej. Pierwszy rozdział środków nastąpi już w przyszłym tygodniu przed Świętami Wielkanocnymi. „Fundusz strajkowy”. Numer konta: 13 1240 5934 1111 0010 8960 6877

Nauczyciele przez cały czas spotykają się z wyrazami poparcia.  Nauczyciele wspierają uczniowie. W kilku szkołach uczniowie upiekli ciasta dla strajkujących nauczycieli.  Ciasta są ekologiczne, więc zdrowe.

Rząd podjął polityczną decyzję o zaostrzaniu konfliktu. Choć posiada środki na realizację postulatów nauczycieli, konsekwentnie bierze nauczycieli na przetrzymanie, licząc, że w końcu znudzi im się strajkowanie.  Oczywiście w sieci mnóstwo pomysłów. Często pojawia się postulat, aby zabrać pieniądze Rydzykowi. W sieci wielkim powodzeniem cieszy się nauczycielska protestsong” „Belfer nie świnia”.  

Dzisiaj rano słuchałem także polonijnych programów radiowych, a konkretnie posłuchałem sobie audycji stacji ZNP 103.1 FM. Przypomniał mi się list jaki Napoleon Bonaparte napisał do Tadeusza Kościuszki.  W historii dyplomacji, to jeden z najkrótszych listów, tak więc mogę list przytoczyć w całości: „Jest Pan idiotą” – pisał Napoleon. List ten w mistrzowski sposób oddaje to, co sadzę o autorach tego programu, a przede wszystkim o właścicielu tego przybytku czyli o Związku Narodowym Polskim. To jest jakaś nowa moda, gdy głupota,  staje się cnotą.

Stacja przekazuje serwis informacyjny przygotowany przez szczujnię nazywaną Radiową Agencją Informacyjną, (publiczne media Kurskiego), mającą tyle wspólnego z prawdą, co słynne niegdyś Radio Erewań. Stopień zakłamania polonijnych mediów, przebija poziom kłamstwa, w osławionej telewizji Macieja Szczepańskiego

Strajk trwa nadal i na razie nie widać rozwiązania sytuacji.

Foto: Plotek

Wideo: @Mar Kow

2 Komentarze

  1. Niestety rząd PiS-u coraz bardziej się kompromituje swymi wypowiedziami. – Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poucza nauczycieli, że powinni pracować za darmo !!! Marszałek z niebotyczną dla nauczycieli pensją twierdzi, że “pracuje dla idei”. Pluje im w twarz! Marcin Horała wyśmiewa i kpi z nauczycieli i broni Biereckiego !

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: