Roger Stone aresztowany

0
435

FBI aresztowała dzisiaj Rogera Stone’a, co nastąpiło to, o 6 rano lokalnego czasu. Agenci FBI przybyli do domu Stone na Florydzie, w pełnym uzbrojeniu.

Zajmujący się zawodowo strategią polityczną Roger Stone został zatrzymany w związku z domniemanymi powiązaniami między kampanią Donalda Trumpa, i działalnością na rzecz Rosji.  Roger Stone usłyszał zarzuty dotyczace składania fałszywych zeznań, niedozwolonego wpływania na świadków. Jeszcze dzisiaj stanie przed sądem, który zadecyduje o ewentualnym aresztowaniu. W sumie grozi mu do 20 lat więzienia.

Roger Stone był bliskim współpracownikiem prezydenta Donalda Trumpa, Specjalny prokurator Robert Mueller uważa, iż Stone wraz z kampanią Trumpa, koordynował wraz portalem WikiLeaks, sprawę przejęcia poczty elektronicznej należącej do Partii Demokratycznej i kampanii Hillary Clinton. Zarzuty przedstawione przez Muellera, w sumie jest ich siedem, dotyczą współdziałania z wysokimi przedstawicielami kampanii Trumpa i portalem WikiLeaks.. Biały Dom rzecz jasna odcina się od Stone, uważa, iż nie ma nic wspólnego ze Stone.  To co najistotniejsze w dokumentach, przedstawionych sądowi federalnemu to zarzut, iż Roger Stone wiedział, iż WikiLeaks zamierza opublikować skradzione dokumenty kampanii Hillary Clinton i rozmawiał o tym z przedstawicielami kampanii Donalda Trumpa, koordynował to wydarzenie. Dowodem może być list elektroniczny, w którym reprezentant kampanii Trumpa pisał do Stone: „dobra robota” . Było to kilka godzin przed opublikowaniem dokumentów przez Wiki Leaks, które skradzione zostały przez agentów Rosji, z biura Hillary Clinton.

Po aresztowaniu Stone,  media przerwały swój program i pokazują obraz przed domem Stone, gdzie został on aresztowany. Adwokat Rogera Stone stwierdził, iż jego klient nie uczestniczył w zmowie z Rosją, aby wpłynąć z ten sposób na wynik wyborów w USA.  FBI przeprowadza obecnie rewizję w domu Stone na Florydzie oraz w Nowym Jorku. Rewizja w domu Stone na Florydzie trwa już trzy godziny.

Nie zapminajmy także, iż jeszcze dzisiaj stanie przed obliczem sędziego federalnego były szef kampanii wyborczej Donanlda Trumpa Paul Manafort.

Informacja o aresztowaniu Rogera Stone przebiła informacje o przygotowywaniu przez Biały Dom deklaracji o stanie wyjątkowym, co miałoby umożliwić Donaldowi Trumpowi budowę muru, zapory na granicy z Meksykiem. Uzasadnienie Białego Domu, takiego zarządzenia, do którego dotarli dziennikarze jest absurdalne i tworzy nie istniejącą rzeczywistość. Mówi się w nim o znacznej liczbie nielegalnych imigrantów przekraczających granicę, co nie jest zgodne z prawdą. Oczywiście zarządzenie prezydenta natychmiast zaskarżone zostanie do sądu. Co ciekawe, bariera, mur budowane miałyby być także na gruntach prywatnych, właściciele gruntów zostaliby przymusowo wykupieni.  Ustawodawcy uważają, iż uzasadnienie Białego Domu jest nieprawdziwe, gdyż na południowej granicy nie ma żadnego kryzysu. Nie kwestionują oni prawa prezydenta do działania w wyjątkowej sytuacji, ale nic takiego w tym przypadku nie zachodzi.

Media informują także o znacznych opóźnieniach na lotniskach w Newark, LaGuardia w Nowym Jorku i Filadelfii z powodu braku personelu kontroli lotów. To konsekwencja częściowego wstrzymania prac rządu.

Foto: USA Today

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: