Rodzinnego Ciepła i Spokoju,

1
154

Rodzinnego ciepła, Spokoju i Zdrowia oraz tego, aby kolejne święta w Polsce były już bez pisowskiego koszmaru. Niestety, spokoju będzie brakowało.

Tak nie był to dobry rok.  Rok, w którym w Polsce likwidowano państwo prawa, zlikwidowano zasadę trójpodziału władzy. Polska budowała autorytarny system, dzięki Komisji Europejskiej reżim PiS musiał wycofać się ze szkodliwej ustawy o Sądzie Najwyższym, ale to tylko czubek góry lodowej, niekorzystnych, szkodliwych zmian. Był to rok, w którym polska władza posługiwała się kłamstwem, które stało się ideologią państwową.na każdym kroku, w każdej sprawie przedstawiciele władzy kłamali, obrażali współobywateli. Tak było w przypadku prezydenta RP, który opowiadał kłamstwa o sędziach, czy o klimacie podczas szczytu w Katowicach. Szczyt w Katowicach oznaczał intelektualną kompromitację polskiego prezydenta. 15-letnia dziewczyna ze Szwecji, która przemawiała w trakcie szczytu w Katowicach,  okazała się o wiele mądrzejsza, wykazała się większą wiedzą dotyczącą konsekwencji zmian klimatycznych,  niż prezydent RP. Andrzej Duda w Katowicach pokazał, iż małym, człowiekiem, zniewolonym przez górników, domagających się niszczenia naturalnego środowiska.

W USA, był to także rok populizmu,  kłamstwo także zagościło na salonach władzy? Trudno zliczyć ile razy prezydent rozmijał się z prawdą. Jak wszyscy autokraci, także i prezydent w USA atakował wolne media, mówiąc, iż są one”wrogiem ludu”. To nie przypadek, iż autokratyczni przywódcy tak boją się wolnych mediów i tak zagorzale je atakują.

Odnoszę wrażenie, że polscy komentatorzy nie w pełni dostrzegają wagę, tego co niesie za sobą wycofanie się Amerykanów z Syrii, będące takim porozumiem pod głowami najwierniejszego sojusznika USA w regionie, czyli Kurdów. Generał Mattis, w swoim liście rezygnacyjnym, pisał, iż w ciągu ostatnich 70-lat Ameryka była silna dzięki swoim sojuszom.  Sojuszników należy szanować i wspólnie z nimi podejmować decyzje. Słusznie uwagę zwrócił, na ten element, prezydent Francji.

Dla Europy Środowej decyzja w sprawie Syrii jest szczególnie niebezpieczna i groźna. Decyzję powzięto ponad głowami zainteresowanych. A to oznacza powrót na salony dyplomatyczne Ducha Jałty. Dla Europy Środkowej to śmiertelnie niebezpieczne.

W Ameryce Święta obchodzić będziemy w sytuacji, gdy część  rządu nie pracuje, z powodu braku porozumienia budżetowego.800.00 ludzi pracuje w tej chwili bez zapłaty, na przykład na lotniskach. Wypada podziękować im, iż pozostają na stanowiskach, dzięki czemu możemy bezpiecznie dotrzeć na święta!

W prezencie świątecznym, giełda w Nowym Jorku na początku notowań, po fatalnym poprzednim tygodniu traciła, ponad 300 punktów.

Foto: KARTKI.pl

Wideo: @Platforma News

Wideo 2: @ Atllanka

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: