Radni Warszawy zapowiadają rozebranie pisowskiego pomnika smoleńskiego

0
399

Wojewoda mazowiecki, nie potrafiąc podać żadnej podstawy prawnej dokonał zaboru ,części terytorium miasta Warszawy, a konkretnie Placu Defilad.  Niedaleko pomnika Nieznanego Żołnierza, na terytorium odebranym Warszawie, nie licząc się ze zdaniem mieszkańców stolicy, ma stanąć pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Rada Miasta Warszawy sprzeciwia się tej decyzji, podobnie jak kandydat na burmistrza polskiej stolicy Rafał Trzaskowski.  Wystąpił on na konferencji prasowej właśnie w miejscu, gdzie pisowski wojewoda dokonał zaboru terytorium polskiej stolicy.

Radni oczywiście odwołają się do sądu, co stworzy dylemat dla sędziów. Wiadomo bowiem, że w dzisiejszej Polsce władza może odwołać lub nawet wydalić z zawodu sędziego, orzekającego zgodnie z prawem, ale nie po myśli władzy.

Co tu komentować,  to prawda, że PiS pragnie ograniczyć prawa samorządów, chce państwa centralnie zarządzanego przez dyktatora.  Można przypominać, iż katastrofie smoleńskiej, zginęli nie tylko politycy PiS.  Dla autorytarnej władzy w Warszawie, nie ma to znaczenia.

W ogóle dzieją się ciekawe rzeczy. Oczywiście w kategoriach kabaretowych można traktować ostre żądanie  polskiego szefa dyplomatołów państwa PiS, w sprawie zwrotu wraku tupolewa.

Co gorsza na stronach MON pojawiła się informacja o wynikach prac, wcześniej totalnie skompromitowanego we  Włoszech, brytyjskiego badacza amatora Franka Taylora, o dwóch wybuchach w lewym skrzydle tupolewa. To nas też nie dziwi, gdyż kłamstwo jest podstawą funkcjonowania państwa PiS. Uleż to kłamstw na ten temat  wysłuchaliśmy już z ust Antoniego Macierewicza. Było tego tak wile, że PiS z katastrofy smoleńskiej uczynił groteskę, skutecznie Polakom obrzydził ten temat, choćby poprzez miesięcznice. Kolejna za kilkadziesiąt godzin. I pomyśleć, że w gruncie rzeczy szargana jest pamięć wielu szlachetnych ludzi, tylko z powodu paranoi jednego człowieka, Jarosława Kaczyńskiego.

Oczywiście sprawa pomnika trafi do sądu.  Same projekty rzecz gustu, dla mnie to przejaw wyjątkowego kiczu.

Foto: Super Express

Wideo: Punkt Widzenia TV

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: