Rada Miasta Gdańska zadecydowała o rozbiórce pomnika ks. Henryka Jankowskiego

0
118


Rada Miasta Gdańska zadecydowała o rozbiórce pomnika księdza Henryka Jankowskiego. Zgodnie z zapowiedziami Rada Miasta Gdańska zajęła się dzisiaj sprawą księdza Henryka Jankowskiego. Prezydent Miasta Aleksandra Dulkiewicz, przyznała, że otrzymywała w tej sprawie mnóstwo listów od mieszkańców. Do ważnych głosów zaliczyć należy także głos Bogdana Borusewicza, który powiedział, iż to ks. Henryk Jankowski wydał bezpiece w 1984 roku miejsce, w którym Borusewicz  ukrywał się.

Na współpracę Jankowskiego z SB zwracał uwagę także, związany z PiS historyk Sławomir Cenckiewicz.

W tej sytuacji Rada Miasta Gdańska zdecydowaną większością głosów, zadecydowała o tym, iż pomnik ks. Henryka Jankowskiego zostanie rozebrany. 20 radnych głosowała za rozebraniem pomnika, jeden był przeciw, jeden wstrzymał się.

W Kolejnym głosowaniu Rada Miasta Gdańska zadecydowała o tym, iż skwer przy Kościele św. Brygidy nie będzie nosił imienia ks. Henryka Jankowskiego.

Serię głosowań w sprawie prałata zakończyła decyzja Rady Miasta o odebraniu ks. Henrykowi Jankowskiemu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Gdańska.

Głosowania w Radzie Miasta Gdańska kończy sprawę prałata Henryka Jankowskiego.  Obecnie postacią tą będą zajmować się co najwyżej historycy. Obecnie czekamy na wykonanie decyzji Rady Miasta Gdańska.

Foto: WP Wiadomości

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: