Prezentacja sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej i Samorządowców

0
156

W trakcie konferencji prasowej Grzegorz Schetyna zaprezentował sztab wyborczy Koalicji Obywatelskiej i Samorządowców. Sztab jak mówił Schetyna powstał w wyniku dyskusji prowadzonych po wyborach do Parlamentu Europejskiego i jest złożony z ludzi, którzy wiedzą jak wygrywać wybory. To ci ludzie decydować będą o kształcie kampanii wyborczej, podejmować będą najważniejsze decyzje. Ten sztab wyborczy jest nowym początkiem, którego pragniemy zapewniał – Grzegorz Schetyna.

Schetyna mówił o potrzebie zjednoczenia się osób dostrzegających zagrożenia dla polskiej praworządności i demokracji. Osoby te muszą być razem. W trakcie konferencji prasowej Schetyna witał także przedstawicieli Obywateli RP.

Prezydent Gliwic mówił, iż w Polsce zagrożone są wspólnoty lokalne, dlatego podjęto decyzje o zaangażowaniu burmistrzów, wójtów w kampanię wyborczą. Samorządowcy proponują ludzi kompetentnych cieszących się poparciem w lokalnych społecznościach, będą oni czynnie, aktywnie wspomagać kampanię wyborczą koalicji.

Szef sztabu  Krzysztof Brejza mówił, że sztab złożony jest z ludzi odważnych, których łączy także pokora. Teraz powstawać będą sztaby lokalne, wojewódzkie, regionalne, powiatowe.

Hanna Zdanowska prezydent Łodzi zdecydowanie wygrywała w swoim mieście, mimo potężnej kampanii rozpętanej przez PiS przeciwko niej. Tak samo było w Sopocie, gdzie zdecydowanie zwyciężył Jacek Karnowski.

W skład sztabu wchodzi także Barbara Nowacka, która zajmie się sprawami kobiet i ochroną środowiska. Posłuchajmy konferencji prasowej , podczas której przedstawiono sztab sztab wyborczy.

Foto: YouTube

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: