PiS chce zdyscyplinować sędziów

0
72


Prawo i Sprawiedliwość nie, ustaje w dążeniu do pełnego podporządkowania sobie wymiaru sprawiedliwości. Służyć temu ma ustawa wprowadzająca mechanizmy dyscyplinujące sędziów, jeżeli ci wydadzą wyrok nie po myśli tak zwanego Prawa i Sprawiedliwości. Kamila Gasiuk Pihowicz słusznie zauważyła w trakcie konferencji prasowej, iż raczej należałoby uchwalić ustawę dyscyplinującą prezydenta i rząd PiS, aby zaprzestali łamania Konstytucji i unijnych traktatów.

Niezależne sądy są jedyną obroną jaka obywatel posiada przed nadużyciami władzy. Kolejne regulacje można odbierać jedynie jako kolejne zwiększanie pisowskiej presji na sądy.

Powoływanie się polityków PiS na rozwiązania w Niemczech czy we Francji, to kiepski żart. W Niemczech i we Francji systemu sądowicze są niezależne od polityków i to jest fakt.

W Polsce już w tej chwili PiS może wpływać na sędziów na przykład za pośrednictwem upolitycznionej, w gruncie rzeczy nielegalnej KRS. Jeżeli taki projekt się pojawi będzie to test także dla prezydenta Andrzeja Dudy, który do tej pory zachowuje się, jak lokaj Jarosława Kaczyńskiego i podpisuje, co mu do podpisania zostaje mu przedłożone.

W trakcie konferencji poseł Szczerba podziękował tysiącom Polakom, którzy w ponad stu polskich miast uczestniczyli w manifestacjach w obronie sędziego Juszczyszyna, wyrazili solidarność,  represjonowanymi sędziami, którzy dzisiaj są represjonowani przez reżim PiS.

Zapraszamy do wysłuchania konferencji prasowej  temu poświęconej.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: