PiS chce sprywatyzować zasoby naturalne Polski

2
2526


Prawo i Sprawiedliwość uprawia politykę w taki sposób, jak rozumie działania na rzecz dobra publicznego. Ostatnio dowiedzieliśmy się, iż PiS zamierza prywatyzować zasoby naturalne Polski. W Sejmie po pierwszym czytaniu jest już projekt ustawy „prawo geologiczne”, które właśnie precyzuje prawo do własności i wydobywania załóż węgla, bursztynu, miedzi i innych kopalin.

Prawo do eksploatowania kopalin przypadnie wąskiej grupie pisowskich oligarchów.  Wiadomo, że w PiS toczy się zacięta walka o to, kto zyska prawo do wydobywania tych kopalin. Wiadomo, iż nagle odwołano głównego geologa kraju, który jak powszechnie wiadomo związany był z Antonim Macierewiczem.  Chodzi o odwołanie Mariana Oriona Jędraska W tle jest działka na Atlantyku z prawami do badania dna oceanu,  w tle jak to jest w przypadku Macierewicza zawsze są firmy rosyjskie.  W PiS tajemnicze frakcje toczą zaciekłą walkę o prawa do sprzedania praw do badań owej działki. Obecnie żaden kraj nie bada dna Atlantyku, ani nie eksploatuje nie zbadanych hipotetycznych złóż. Dlatego premiera Morawieckiego wezwano do wycofania z Sejmu szkodliwego projektu.

Widać, iż chodzi o to, aby osoby bez kwalifikacji i wiedzy, związane z Antonim Macierewiczem mogły uwłaszczyć się na zasobach naturalnych Polski.

Dodajmy nieco retorycznie od siebie, iż w polonijnych mediach, skrajnie zakłamanych, nic nie usłyszycie na ten temat.

Posłuchajmy konferencji prasowej zorganizowanej na ten temat.

Foto, odwołany główny geolog: netTG.pl

 

Wideo: @Platforma News

2 Komentarze

  1. dziennikarz dzis to prostytutka do wynajęcia, publicysta to płatny pachołek, to wszystko stawia media poniżej używalności, godny człowiek z k….mi sie nie zadaje.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: