Piłkarskie nieudacznictwo – sportowe podsumowanie roku, część 2

0
89


W drugiej części sportowego podsumowania roku rozmawiamy o najpopularniejszej dyscyplinie sportu jaką bez wątpienia jest piłka nożna. Niestety, tutaj nie było sukcesów, najpopularniejsza dyscyplina sportu stała się wielkim rozczarowaniem.  Do rozczarowania przyczyniły się nazbyt rozbudzone oczekiwania. Wysoka pozycja polskiej reprezentacji w rankingu, powodowała, iż widzieliśmy Polskę, nawet wśród może nie faworytów, ale wśród ekip, które mogą w tych mistrzostwach w Rosji coś wywalczyć.  Wiele do zarzucenia sobie nie mamy, gdyż przed mistrzostwami nie podkręcaliśmy nastrojów, zdając sobie sprawę, że będzie trudno.

Niestety najpierw reprezentacja, a potem kluby w europejskich pucharach wypadły fatalnie. Z rosyjskimi mistrzostwami żegnaliśmy się w marnym stylu, zaś potem kluby wypadły jeszcze gorzej, przegrywając, jak w przypadku Legii Warszawa z z klubem po części amatorskim.   Była to wielka kompromitacja polskiej piłki.

Piłka nożna w minionym roku stała się przedmiotem kpin, zwłaszcza jeśli chodzi o polskie kluby.

Rywalizację polskie kluby przegrywały już na starcie, zanim piłkarze wyszli na boiska, przyczyną tego , nie jedyną, ale znaczącą, były idiotyczne przepisy, w dla realizacji których, trenerzy piłkarscy stawali się organem sprawdzającym, czy  zatrudnieni zawodnicy posiadają odpowiednie paszporty. Od dwóch lat wraz z Jurkiem Filipkowskim domagaliśmy się likwidacji ograniczenia ilości zawodników spoza Unii, występujących na boisku. No i w końcu ma to nastąpić. Kontrowersyjnym dla nas jest przepis nakazujący obecność juniora na boisku. Fatalny poziom ligowych spotkań powoduje, iż ekstraklasa, mimo lukratywnych kontraktów telewizyjnych, traci widzów. Na stadionach jest coraz mniej widzów, przed telewizorami pewnie też.

Nie rozmawialiśmy o tym przy stole, ale pod koniec roku rozgrywał się dramat Wisły Kraków, gdzie jedna grupa oszustów, chciała oszukać drugą grupę oszustów.

Do historii przeszedł ‘Superwizjer” TVN, który pokazał jak klub zasłużony dla polskiego sportu przejęty został przez zorganizowaną przestępczość. Jak to możliwe, że kupując bilet na mecz polskiej ekstraklasy wspierasz polską mafię!

PZPN znakomicie przez kontrolował paszporty piłkarzy, od problemy zaangażowania zorganizowanej przestępczości w kluby piłkarskie umywa ręce.Powiedzmy sobie szczerze. Wisła nie jedynym polskim klubem mającym problem z zaangażowaniem zorganizowanej przestępczości w kluby. Problemy występowały, a raczej nadal występują, w przypadku Legii Warszawa, Lecha Poznań, czy Lechii Gdańsk, ale i innych klubów.

Janusz Majewski zaś mówił o szansach Chicago Bears. Drużyna znakomicie się prezentuje  już ma zagwarantowany udział w  fazie play-offs, więc nasze apetyty rosną.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy .

Już po nagraniu audycji okazało się, że umowa o sprzedaży Wisły jest nieważna. Co będzie dalej, z zasłużonym polskim klubem, w tej chwili nie wiemy.

Foto: sport.se.pl

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: