Pedofilia bez przedawnienia projekt ustawy Koalicji

0
205


Podczas konferencji prasowej zorganizowanej dzisiaj w Sejmie, posłowie Koalicji Europejskiej poinformowali o  wniesieniu projektu ustawy, likwidującej przedawnienie, w przypadku przestępstw pedofilii. Podobnie jak w przypadku zbrodni przeciwko ludzkości, zbrodnie pedofilii nie ulegałyby przedawnieniu.

Posłowie Koalicji świadomie nie wnoszą obecnie o powołanie Państwowej Komisji, która zbada przypadki pedofilii.  Obecnie, gdy marszałkiem Sejmu jest Marek Kuchciński, zaś szefem sejmowej Komisji Sprawiedliwości poseł Piotrowicz, nie ma to sensu. Jednak posłowie zobowiązali się, iż po wyborach, w nowym parlamencie Komisja taka zostanie powołana.

Pełne poparcie dla ustawy likwidującej przedawnienie w przypadku pedofilli zgłosił także klub PSL.

W trakcie konferencji przypomniano, że PiS potrafił procedować projekty ustaw w ciągu jednej nocy, więc posłowie koalicji liczą na to, iż  prace legislacyjne rozpoczną się w parlamencie już w trakcie najbliższego posiedzenia Sejmu.

Reprezentant PSL apelował do premiera, aby uruchomił Komisję wspólną Rządu i Episkopatu, gdyż problem dotyczy Kościoła katolickiego jak i państwa polskiego. Komisja prace powinna rozpocząć natychmiast, natomiast komunikat na ten temat powinien zostać przedstawiony opinii publicznej.

Kamila Gasiuk Pihowicz powiedziała, że właściwym miejscem dla księży pdofilii jest więzienie, a nie domy księży emerytów. Do więzienia powinni trafić wszyscy księża pedofile. Dotyczy to wszystkich osób, które dopuściły się pedofilii, nie tylko księży.

Każda inna forma odpowiedzialności ,za przestępstwo pedofilii, jak odpowiedzialności przed  sądem, jest farsą. Każdy przypadek pedofilii powinien być rozpatrywany na gruncie kodeksu karnego, a inne postępowania mogą być jedynie dodatkiem.

Każda ofiara pedofilii powinna  otrzymać zadośćuczynienie, zaś każdy sprawca takich czynów,  ponieść surową karę.

Kamila Gasiuk Pihowicz podczas konferencji prasowej w parlamencie zwróciła się z pytaniem do Jarosława Kaczyńskiego, czy PiS poprze projekt ustawy o nieprzedawnianiu zbrodni pedofilii? Niech Kaczyński odpowie jeszcze dziś.

Dzisiaj mamy jasną sytuację albo PiS stanie po stronie ofiar zbrodni pedofilii, albo stanie po stronie sprawców.

Dodatkowo politycy Koalicji złożyli jeszcze dwa inne projekty zakładające dożywotni zakaz dla sprawców pedofilii pracy z nieletnimi i leczeniem nieletnich. Drugi projekt zakłada powołanie przy Rzeczniku d/s Dziecka  zespołu prokuratorskiego d/s ścigania pedofilii.

Prezes Kaczyński mówił o podnoszeniu ręki na Polskę w związku z krytyką Kościoła katolickiego. Podczas konferencji prasowej przypomniano stanowisko papieża Franciszka, który domaga się zera tolerancji dla zjawiska pedofilii w Kościele.

Zapraszamy do wysłuchania konferencji prasowej jaka odbyła się na ten temat w parlamencie.

Foto: Rzeczpospolita

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: