Papież Franciszek: Jan Paweł II ukrywał przypadki pedofilii w Kościele

1
183


Papież Franciszek będzie zwalczał pedofilię w Kościele? Po kontrowersyjnych słowach, które padły z ust głowy Kościoła katolickiego o tuszowaniu molestowań seksualnych, w mediach zawrzało. Duchowny wspomniał w ten sposób postać Jana Pawła II, a kontrowersje narastały z dnia na dzień.

Okazuje się, że teraz podjął decyzję o zwołaniu spotkania. Papież Franciszek swoją ostatnią wypowiedzią, która dotyczyła Jana Pawła II, całkowicie wstrząsnął wierzącymi na całym świecie. Według słów argentyńskiego duchownego, Karol Wojtyła w trakcie urzędowania na najważniejszym, kościelnym stanowisku miał tuszować sprawy molestowań seksualnych obecne w strukturach organizacji.

Po tej kontrowersyjnej wypowiedzi duchowny postanowił zorganizować konferencję do spraw pedofilii w Kościele katolickim. Czy spotkanie, zważając na wypowiedź papieża, zakończy problem pedofilii i molestowań seksualnych? Papież Franciszek rozwiąże problem molestowań seksualnych i pedofilii w Kościele? Argentyński duchowny, tuż po opowiedzeniu o tym, jak Jan Paweł II miał tuszować przypadki pedofilii w Kościele spotkał się z wielką krytyką ze strony duchownych, wiernych i obserwatorów działalności Kościoła. – Co do papieża Benedykta, to chciałbym podkreślić, że jest człowiekiem, który miał odwagę wykonać wiele pracy w tym temacie.

Jest taka anegdota: miał wszystkie dokumenty dotyczące zgromadzenia, w którym dochodziło do nadużyć seksualnych i ekonomicznych. Udał się do nich, ale natrafił na przeszkody i nie mógł do nich dotrzeć.

Papież Jan Paweł II, który pragnął poznać prawdę, poprosił go o spotkanie. Joseph Ratzinger przedstawił na nim dokumentację, wszystkie zebrane papiery. Gdy wrócił, powiedział do swojego sekretarza: „daj to do archiwum, wygrała druga strona” Nie wolno nam się tym gorszyć, to są kroki w dłuższym procesie.

Ale jeśli chodzi o papieża Benedykta, to pierwszą rzeczą, którą powiedział po wyborze, było: „przynieście mi z powrotem te papiery z archiwum – wyznał Franciszek. Po tym, jak wypowiedź papieża odbiła się szerokim echem wśród obserwatorów, papież Franciszek postanowił zwołać na 21 lutego specjalną konferencję, która całkowicie może zmienić oblicze Kościoła Katolickiego.

Czy konferencja zakończy problem pedofilii i molestowań seksualnych? Spotkanie, do którego ma dojść w Watykanie już teraz wzbudza wielkie zainteresowanie wśród obserwatorów i wiernych, którzy liczą na to, że Kościół w końcu rozliczy się ze swoich grzechów.

Nie da się ukryć, że wypowiedź duchownego wstrząsnęła wiernymi i obserwatorami, którzy zaczęli krytycznie odnosić się do osoby polskiego papieża, jak też całego duchowieństwa. – Jak każdy duchowny, bez własnej rodziny i dzieci, Karol Wojtyła nie potrafił dogłębnie i w pełni odczuć potwornego bólu rodziców dowiadujących się, że ich dziecko zostało zgwałcone przez kogoś, komu ufali bardziej niż komukolwiek innemu, bo przez katolickiego księdza – zauważa profesor Arkadiusz Stempin.

Foto: rtlnieuws.nl

Tekst i wideo: @Aktualności 360

1 Komentarz

  1. Z wielka niecierpliwoscia wygladam 21-ego.
    Ciekawi mnie tez jak “papuciowy” te dni przezyje,bo on tez nie jest bez winy i wie o tym.
    Santo subito… skad my to znamy: “CO NAGLE TO PO DIABLE?”

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: