Okrągły Stół Opozycji

0
147


Tak wiem, w ciągu najbliższego  weekendu, odbędzie się konwencja programowa Koalicji Obywatelskiej.  Widząc prowadzoną kampanię, którą siły prodemokratyczne przegrywają, z pewnym niepokojem oczekuję tej konwencji. Czy prodemokratyczna opozycja  rozpocznie dyskusję na temat przyjęcia euro w Polsce? Właśnie Chorwacja ze swoją faszyzującą prezydent doszła do wniosku, że euro warto przyjąć. Na pewno w trakcie kampanii powinna odbywać się debata na ten temat.

Media informują o trwającym kryzysie lekowym. To poważna sprawa. Co opozycja powie w tej materii, jakie ma propozycje rozwiązania kryzysu?

W tej chwili dramatyczne chwile przeżywają tysiące polskich dzieci, które z powodu pisowskiej deformy nie dostały się do wymarzonej szkoły. To czas, aby coś w tej kwestii zrobić. Można zacząć tworzyć społeczne licea, lub może nie konieczne tajne komplety, gdzie młodzież będzie uczyć się prawdziwej, nie zakłamanej historii. Pól aktywności może być bardzo wiele.

Opozycja zamyka się w swojej skorupie. To niestety nie pryzniesie dobrych wyników. Generalnie zgadzam się z Klaudią Jachirą,  gdyż z niepokojem obserwuję rozwój sytuacji. Chciałbym, aby ten osąd, zmieniła konwencja programowa planowana na ten weekend. Czy w dostatecznym stopniu podejmiemy zadanie budowy świeckiego państwa?  Zobaczymy co wydarzy się w weekend.

Posłuchajmy co na ten temat ma do powiedzenia Klaudia Jachira.

Wideo: @Klaudia Jachira

Foto: Gazeta Pomorska

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: