Nowy strategiczny sojusznik rządu PiS

0
656

Na Białorusi właśnie Rosjanie wraz z wojskami Łukaszenki rozpoczynają ćwiczenia „Zachód”, podczas których siły rosyjskie ćwiczyć będą atak między innymi na Polskę.  W sprawie tej do Polski przyjechał między innymi Sekretarz Generalny NATO.

Mimo to, jakby nic złego się nie działo, z Białorusi wróciła polska delegacja parlamentarna, pod wodzą marszałka Terleckiego. Co ciekawe w delegacji nie brali udziału żadni posłowie opozycji, gdyż ich o tym nie powiadomiono. Rafał Trzaskowski z PO podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie, stwierdził, iż obecnie miejsce polskiej dyplomacji jest w Brukseli, a nie w Mińsku. W Brukseli , nad czym Trzaskowski ubolewa, rozważana jest sprawa sankcji jakie mogą zostać nałożone na Polskę. Delegacja, która była na Białorusi, w praktyce delegacja marszałka Terleckiego, na pewno nie polskiego parlamentu, pokazuje nowy strategiczny kierunek polskiej polityki zagranicznej.

Czy delegacja Terleckiego załatwiła na przykład sprawę Związku Polaków na Białorusi, który nadal jest organizazacją nielegalną? Czy delegacja Terleckiego pracowała nad poprawieniem statusu Polaków na Białorusi? Na te pytania oczekujemy odpowiedzi.

Jak widać rząd PiS na nowego strategicznego sojusznika, tylko pogratulować! W Unii Europejskiej rząd PiS skłócił się, że wszystkimi partnerami Polski w Unii Europejskiej, prowadzi wojnę z unijnymi instytucjami. To oczywiste, iż nic dobrego z tego nie wyniknie. Kurs na Białoruś, to jeszcze jeden przejaw odcinania Polski od Europy, odcinania Polski od europejskich korzeni.

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej jaka dzisiaj odbyła się w Sejmie.

Foto: TVN24

Wideo: Platforma News/Youtube.com

opracował: AJ

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: