Nie żyje Edward Haruza

0
1927

N

Do redakcji naszej dotarła przykra wiadomość, nie żyje polonijny biznesmen, filantrop, szlachetny człowiek Edward Haruza. Edward Haruza, przez wiele lat związany był Jackowem, polonijną dzielnicą w Chicago,  gdzie był właścicielem odzieżowego sklepu Syrena”.  Sklep ten znało wiele pokoleń polskich imigrantów, którzy przyjeżdżali do Chicago, szukając swojego miejsca na Ziemi.  W sklepie pana Haruzy, często dokonywali swoich pierwszych odzieżowych zakupów w swojej nowej Ojczyźnie.

Wielu rodaków skorzystało także z Jego pomocy, gdy poszło coś nie tak. Na Jackowie znali go wszyscy, był osobą tworzącą historię polskiego Chicago, nierozerwalnie związany z chicagowską Polonią. Nigdy nie zapomniał skąd pochodził, w swojej rodzinnej miejscowości wyposażył klasę komputerową.

Zawsze bardzo interesował się tym, co dzieje się w Polsce, uważnie śledził wydarzenia.  Był niezwykle ciepłym, otwartym na innych człowiekiem.  Był też człowiekiem towarzyskim, lubił pogadać o tym co działo się na świecie.  Będzie Go nam bardzo brakowało.

Foto: City-Data.com

AJ

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: