Nie tylko wyborcze ciekawostki

1
229


Jak się okazuje sporo było nieprawidłowości w prowadzeniu wyborów.  Jdnak część  wpadek, co trzeba sobie jasno powiedzieć, wynikła z powodu zaniedbań po naszej stronie. Koalicja Europejska wygrała wybory poza granicami kraju.  Przegrała w okręgu chicagowskim. Jednak Koalicja Europejska nie zrobiła nic dla kontroli wyborów w Chicago. Konsul PiS, Piotr Janicki powołał Komisje  Wyborcze tylko według sobie znanego klucza.  Komisje wyborcze urzędowały na przykład w polskich parafiach. Największa z nich urzędowała w parafii  św. Ferdynanda, która tak naprawdę jest biurem wyborczym PiS. W parafii odbywają się liczne spotkania z emisariuszami PiS, często z ludźmi, których PiS w Polsce woli nie pokazywać, bo może to być kłopotliwe. Na Chicago prelegenci opowiadający o bohaterstwie Burego, są w sam raz.

Komisja Wyborcza w parafii św. Ferdynanda, to tak jakby punkt wyborczy urządzić na Nowogrodzkiej w Warszawie, a do Komisji powołać samych pracowników biuowych PiS oraz księgowego spółki „Srebrna”.

Dawniej komisje urzędowały w „cywilnych” miejscach jak na przykład w siedzibie Zrzeszenia Nauczycieli Polskich. Obecnie Komisji Wyborczej tam nie było. Dlaczego?

Z drugiej strony jest faktem, że Koalicja Europejska oraz Wiosna nie powołały swoich pełnomcników, nie uczyniono nic dla pozyskania głosów wśród Polonii. Koalicja przegrała w Chicago, ale poza granicami RP wygrała. Należy postarać, aby więcej ludzi głosowało w Europie i przypilnować tam wyborów.

Obecnie zaś z niesmakiem czytam komentarze, w których nawołuje się do odebrania się głosu obywatelom RP poza granicami kraju. Ponieważ komuś nie podoba się wynik, to postuluje  się stworzenie pośledniejszej kategorii obywateli, takich, z niepełnymi prawami. Traktuję to jako przejaw frustracji oraz głupoty. Polacy poza granicami kraju dali KE wygraną, to wy” wiślani” frustraci, nie potrafiliście odpowiednio zmobilizować elektoratu, pretensje miejcie wyłącznie do siebie, a nie do Polaków poza granicami kraju! Ci często, ciężko pracują, przesyłając pieniądze do kraju, bez których  wielu z Was trudno byłoby przetrwać.

Wideo: Zbyszek G

Foto: www.stferdinandchurch.com

Andrzej Jarmakowski

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: