Następuje zapaść sądownictwa

0
147


Wiadomo, że Prawo i Sprawiedliwość nie radzi sobie ze służbą zdrowia i edukacją. Kolejki do lekarzy wydłużają się, wiele miesięcy trzeba czekać na wuzytę u specjalisty. Spada przeciętna długość zycia Polaków. Media publikują dramatyczne reportaże o chorych umierających na oddziałach ratunkowych szpitali, gdyż nie doczekali się pomocy.

Znana jest także sytuacja w edukacji, gdzie już w poniedziałek może rozpocząć się strajk nauczycieli.

Obecnie dowiadujemy się o zapaści w wymiarze sprawiedliwości, które w ubiegłym roku rozpatrzyły o milion spraw mniej niż rok wcześniej. Tego nie da się zamieść pod dywan. Milion spraw to zbyt wiele, aby udawać, że nie dzieje się nic złego.

Przypomnijmy, coraz bardziej kosztowna dla Polski okazuje się przewlekłość postępowania.  Zarzut, iż sądy działają zbyt wolno stanowiły jeden z głównych punktów uzasadniających, konieczność rozpoczynania zamachu na polskie sądy. Okazuje się jednak, że reforma Ziobry okazała się jedynie zamachem na niezależność polskich sądów i niczym więcej.  Reforma Ziobry okazała się organizacyjnym niewypałem, doprowadziła do tego, że sądy w praktyce przestają działać, zaś czas postępowania sądowego uległ znacznemu wydłużeniu, zamiast skróceniu, co obiecywano na początku tego procesu. W polskim wymiarze sprawiedliwości, z nominacji nieudacznika Ziobry, prawnego bandyty, zaczęli pracować ludzie niekompetentni, nie nadający się do pełnienia stanowisk, które im powierzono. W wyniku reformy Ziobry polskie sądy przestają funkcjonować. To kolejny sukces nieudaczników z Prawa i Sprawiedliwości. Określenie bandyta prawny w stosunku do Ziobry jest uzasadnione.

Kilka lat temu Ziobro fałszywie oskarżając lekarza doprowadził do zapaści polskiej transplantologii. Wielu pacjentów zmarło. Obecnie Ziobro doprowadził do organizacyjnej zapaści w sądach.

Prawo i wymiar sprawiedliwości – Gazeta Prawna

Wideo: @Zbyszek G

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: