Mueller: Rosja podjęła zorganizowane działania, w celu wpłynięcia na kampanię wyborczą w USA

4
143


Prokurator Robert Mueller wygłosił dzisiaj 10 minutowe oświadczenie dotyczące jego dochodzenia, w sprawie wpływu Rosji na przebieg kampanii wyborczej wyborczej. Było to pierwsze Jego wystąpienie publiczne dotyczące prowadzonego przez Niego dochodzenia.

Prokurator specjalny Robert Mueller poinformował dziś, że rezygnuje ze stanowiska w departamencie sprawiedliwości USA, i wyjaśnił, że oskarżenie prezydenta Donalda Trumpa ws. Russiagate nie było możliwe w ramach wytycznych tego departamentu, gdyż nie można oskarżać urzędującego prezydenta. Mueller dał do zrozumienia, iż postępowanie w tej sprawie może być prowadzone poza Departamentem Sprawiedliwości. Oskarżenie nie było możliwe także z powodu polityki Departamentu Sprawiedliwości i ograniczeń wynikających z Konstytucji USA.

Robert Mueller w swoim 10 minutowym oświadczeniu powiedział, iż Rosja podjęła zorganizowane, systematyczne działania, w celu zaszkodzeniu jednemu kandydatowi w wyborach, wykradziono w tym celu dokumentu z Jej sztabu wyborczego.  Chodzi rzecz jasna o działania przeciw Hillary Clinton.

Mueller powiedział, że w śledztwie nie stwierdzono, by ktokolwiek ze sztabu Trumpa spiskował z Rosją, i nie znaleziono wystarczających dowodów, by kogokolwiek oskarżyć o to, że jest niezarejestrowanym agentem rosyjskiego rządu.

Mueller bardzo ostrożnie dobierał słowa w swoim oświadczenia. Mueller nie będzie zeznawał przed Kongresem, powiedział, że zeznaniem, jest Jego raport. Chcecie poznać moje zeznanie, przeczytajcie raport – apelował.

Mueller powiedział, iż wszyscy Amerykanie powinni wziąć sobie do serca informacje o wpływie Rosji na kampanię wyborczą w USA.

To ważne, gdyż Biały Dom przez długi czas zaprzeczał, aby Rosja miała wpływać na przebieg kampanii wyborczej w USA.

Jakie jest główne przesłanie wystąpienia Muellera? Po pierwsze Rosja podjęła zorganizowane działania, w celu wpłynięcia na wynik wyborów w USA. Mueller nie mógł oskarżyć prezydenta, ale działania w tej materii działanie, także z powodu ograniczeń Konstytucyjnych, pozostawia Kongresowi, jeżeli uzna on podjęcie takich działań za  stosowne. Mueller nie powiedział tego wprost, ale takie było przesłanie Jego wystąpienia. Specjalny prokurator zakończył swoją pracę, dalsze działania już nie należą do Niego.

Redakcja

Wideo: NBC News

Wideo: @IllinoisChannelTV

4 Komentarze

 1. Mueller powiedział jasno i wyraźnie:
  “Gdybyśmy myśleli, że Trump nie popełnił przestępstwa, powiedzielibyśmy to”.

  To znaczy, że są pełne podstawy do tego, aby powiedzieć, że Trump popełnił przestępstwo utrudniania śledztwa przeciwko niemu.

  Mueller powiedział też, że nie znalazł podstaw prawnych do postawienia Trumpowi w sprawie zmowy z obcym krajem. (Collusion)

  Wynika to przede wszystkim z tego, że Manafort nie zgodził sie na współpracę.

  Praktycznie nikt nie zwraca uwagi na to, co powiedział Trump po powołaniu Komisji Muellera:
  “Jestem skończony”.

  Wtedy jeszcze nie było mowy o utrudnianiu śledztwa.
  Trump miał na myśli współpracę z Rosją, Izrealem, Arabią Saudyjską i Emiratami. I wszystko to co zrobił nielegalnie.
  Tzw. “Collusion” – to nie jest pojecie prawne. Jest to określenie na kilka przestępstw. np: przekupstwo, pranie brudnych pieniędzy, przyjmowanie korzyści majątkowych, zdrada itp.

  Trump miał wsparcie Izraela, AS, Emiratów – w zamian za ustanowienie sankcji na Iran i może nawet sprowokowanie wojny z Iranem. A także dla korzyści majątkowych. (100 milionów $ dla fundacji Ivanki).

  Rosja oczekiwała zniesienia sankcji i zniesienia ograniczeń w produkcji broni jądrowej. A także uznania aneksji Krymu.
  Praktycznie wszystko zostało spełnione. Wkrótce rosyjski koncern zacznie budowę fabryki w KY – prezent dla McConnell’a.

  Ciągle przeciwko Trumpowi i jego rodzinie toczy się przynajmniej 12 śledztw.

  Raport Muellera jest utajniony prawie w 100% – jeżeli chodzi o śledztwa prowadzone przez wywiad USA.
  Przestepstwa dotyczące nieprawidłowości finansowych kampanii wyborczej Trumpa są także w toku.
  Np. płatności dla gwiazdki porno (130 tys.) i drugiej osoby.

  Można się spodziewać, że tylko, gdy Trump przestanie być prezydentem, ruszy lawina oskarżeń przeciwko niemu, jego rodzinie i jego współpracownikom.

  Kongres może go pozbawić urzędu. Ale sprawa utknie w Senacie. Tam żaden Republikanin nie zagłosuje przeciwko Trumpowi.

  Jedyna nadzieja w wyborach. Jeżeli Trump wygra ponownie – to prawie wszystkie przestępstwa popełnione przez niego ulegną przedawnieniu.

 2. dosmucacz -masz patent na słuszność? Pewnie mało zrozumiałeś z wypowiedzi Adama. Nie widzisz, że Trump to pajac?

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: