Lawionowe zwycięstwo Aleksandry Dulkiewicz

2
443


Portal Trójmiasto.pl przeprowadził badania sondażowe przed pięcioma obwodowymi komisjami wyborczymi na Morenie zobacz na mapie Gdańska. Spośród 1091 zapytanych przez nas osób, 84 proc. zagłosowało na Aleksandrę Dulkiewicz, ponad 12 proc. na Grzegorza Brauna i 4 proc. na Marka Skibę.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy własny sondaż wyborczy, aby tuż po godz. 21 zaprezentować sondażowe wyniki wyborów w Gdańsku. Uwzględniają one szacunkowe poparcie dla trojga kandydatów, prezentują przepływ elektoratów w stosunku do pierwszej tury wyborów samorządowych, które odbyły się w październiku, a także pokazują jak głosowały poszczególne grupy wiekowe.

Zdobycie 84% głosów to rewelacyjny wynik.  Zdajemy sobie sprawę, iż to sondaż, ale pewnym jest, iż Aleksandra Dulkiewcz jest prezydentem Gdańska.

Dulkiewicz powiedziała, że lepszy Gdańsk i lepsza Polska są możliwe. Wspomniała, że oklaski należą się Pawłowi Adamowiczowi, który usłyszy je w niebie. Dulkiewicz prosiła, aby zamiast minuty ciszy pamięć Pawła Adamowicza oklaskami, które On usłyszy w niebie.

PKW w poniedziałek oficjalnie potwierdziła wygraną. ” Każdy oddany dziś głos na moją kandydaturę, to oddany głos na określoną wizję Gdańska. Wizję miasta wolnego, otwartego, solidarnego. Nie jestem drugim Pawełem Adamowiczem, ale obiecuję kontynuować jego misję. Panie Prezydencie, szefie, drogi Pawle. Dziękuję Ci za Twoją bezgraniczną miłość i poświęcenie dla gdańszczanek i gdańszczan. – napisała w oświadczeniu prezydent Gdańska. Dulkiewicz ostatecznie zdobyła nieco ponad 82% głosów, zdobywając tym samym silny mandat od Gdańszczan. Gratulujemy! Jesteśmy przekonani, że Aleksandra Dulkiewicz będzie znakomitym prezydentem miasta!

Foto: WP Wiadomości

2 Komentarze

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: