Kolejne 150 milionów dla Rydzyka, Zero dla nauczycieli

35
92702

Politycy Koalicji Europejskiej zorganizowali dzisiaj w parlamencie konferencję prasową, poświęconą kolejnym milionom złotych, jakie otrzymał toruński biznesmen Tadeusz Rydzyk. Politycy wobec Tadeusza Rydzyka, – jak stwierdzili, w trakcie konferencji prasowej -, świadomie nie używali terminu Ojciec. Tadeusz Rydzyk już dawno przestał być osobą duchowną i został biznesmenem czepiącym dochody ze swoich politycznych znajomości, jest biznesmenem sowicie wynagradzanym, za polityczne usługi dla Prawa i Sprawiedliwości.

Absolutnie skandaliczną sytuacją jest, gdy Tadeusz Rydzyk, otrzymał 150 milionów złotych na budowę swojego muzeum.

Cała ta sytuacja nosi charakter prowokacji. Dla nauczycieli nie ma ani złotówki, tymczasem toruński biznesmen dostaje z publicznych pieniędzy 150 milionów złotych, jako zapłatę za swoje polityczne usługi dla PiS. To skandaliczna sytuacja, którą należy piętnować. To pokaz arogancji władzy.

Nie może być tak, że rząd po raz kolejny wskazuje nauczycielom miejsce w kącie, a Rydzykowi daje się wielką kasę.

Przekazanie Rydzykowi 150 milionów złotych w sytuacji, gdy trwają rozmowy w nauczycielami, gdy po raz kolejny dowiadują się, iż nie ma dla nich pieniędzy, jest popisem arogancji pisowskiej władzy.

Do obecnej chwili, Rydzyk otrzymał ponad 300 milionów złotych z funduszy publicznych. To skandal.

Dodajmy jeszcze.iż w czwartek przez dwie godziny rozmawiali reprezentanci rządu i  strajkujących nauczycieli.  Reprezentanci nauczycieli uznali, że przedstawione propozycje tak naprawdę noszą prowokacyjny charakter.  Reprezentanci strajkujących nie znaleźli podstaw do zakończenia strajku.

Strajk nauczycieli będzie kontynuowany także w święta Wielkiej Nocy. – Strajk trwa, nic się w tej przestrzeni nie dzieje. Nie negujemy faktu, że niektóre placówki odchodzą od strajku, ale nie ma żadnych okoliczności, żeby ten strajk zatrzymać – mówił dziś po spotkaniu z przedstawicielami rządu szef ZNP, Sławomir Broniarz.  

Rząd nie ma pieniędzy dla nauczycieli, ale dla Rydzyka 150 milionów jest. Szkoda słów, to dzieje się w realnym świecie. Jakby rząd chciał pokazać, że może naród mieć w przysłowiowych czterech literach, gdyż może zrobić wszystko. To prawdziwe oblicze rządu PiS

Foto: Super Express

Wideo: @Platforma News

35 Komentarze

 1. W Polsce trwa zbiórka na fundusz pomocy strajkującym nauczycielom. A może by też w Chicago zrobić zbiórke na polskich nauczycieli ?Nie starkują tylko dla siebie, ale jak w 1976 w Radomiu dla całej Polski

  • Co to za porównania do roku 1976. Strajk nauczycieli w ogóle się do tego umywa. Ja pracuję uczciwie na 3 zmiany 40 godzin tygodniowo, a teraz porównajmy nauczycieli ich czas pracy i… Szkoda gadać. Lidl, biedronka czekają…”kasę to każdy jeden chce brać, a robić nie ma komu”

    • Skoro tak stawiasz sprawę to wszyscy zostanmy nauczycielami, tylko ciekawe, kto wtedy będzie na nas robił, w końcu nauczyciele to budżetowka. A z drugiej strony postawcie sobie wszyscy pytanie, skoro nauczyciele mają mało i chcą podwyżek, to gdzie w tym wszystkim jest cała reszta, która wypracowuje pensje dla tych z budzetowki, rzecz jasna nie tylko nauczycieli.

     • tak samo niech każdy nauczyciel idzie do Biedronki na kasę pracować, przecież dzieci uczyć nie trzeba… no chyba że każdy rodzi nauczać będzie swoje dzieci w domu

   • nie pracujesz uczciwie, tylko pracodawca Cię wykorzystuje, zmień pracę na inną np na strazaka, wtedy będziesz pracować parę godzin w tygodniu jak coś się będzie palić.

   • 40 godzin tygodniowo to jedna zmiana a nie 3 !!! Chyba że udajesz, że pracujesz w dwóch pozostałych miejscach i tylko kasę pobierasz….

    • Tyle samo lat studiów robili architekci i żołnierze i policjanci i pielęgniarki i lekarze No ci może więcej i sprzątaczki w UKi pracownicy fizyczni w niemieckim kołchozie a to ile kto zarabia zależy tylko i wyłącznie od tego co zapamiętałeś (zapamiętałaś) z tych lat studiów lub zabawy

    • Jakby każdy miał studiować i nie było by tych tak zwanych roboli to byś papierki żarł,żadna praca nie jest powodem żeby się jej wstydzić i szykanowac się na wzajem.

 2. A gdzie teraz sa ci wszyscy “hejterzy” ktorzy jada po nauczycielah? Dlaczego tutaj sie nie wypowiadacie ze jednak cos jest nie tak

 3. To zwykłe barbarzyństwo!!! Jak można mieć w dupie nauczycieli a dawac tyle milionów takiemu sukin…..!!!! Niech zpaierd…la do roboty Rydzyk i niech zobaczy jak cięzko trzeba zapracować na każdy grosz, by mieć z czego żyć?!Hańba i wstyd dla POLSKI!!!!!!!!

 4. pis zawsze rydzykowi dawał i babcie swoje majątki przepisywały, szkoda że pis jest pod władzą rydzyka bez niego by ich nie było to taki haracz mu płacą za to że się wybili bo jak mam inaczej rozumieć prezęty dla rydzyka 150 baniek a dla dzieci chorych nic?pomijam nauczycieli bo mają i tak dobrze więc niech nie płaczą.

 5. Co babcia ze swoim “majątkiem” robi to jej sprawa. Smutne jest to, że to NASZE pieniądze a nie tylko babci. A czemu poświęcone ma być to muzeum? Bo tej informacji mi brakuje. Ale wziąwszy pod uwagę, co się ostatnio buduje, to to może być jakaś judeo-chrześcijańskia hybryda.

 6. To komentować nie godzien jestem. Natomiast jako muzealnik jest mi przykro, że dziedzictwo narodowe jest różne i związane z polityką. Zawsze myślałem, że dziedzictwo jest tylko związane z narodem. A naród ma różne oblicza.

 7. Tylko dlaczego budżetówka ma większe pieniądze od pracowników którzy dają na nich kasę, pracownicy muszą pracować bardzo ciężko, by było dla budżetówki .

 8. Do Marian, czy Pan myśli, że tylko pracownicy NIEbudżetowi odprowadzają składki? I od kiedy mają większą kasę? W prywacie te zawody zarabiają o wiele więcej.

 9. Czy nauczyciele nie umieją liczyć? Wiecie ile to jest 150 milionów dzielone na 600 tyś (liczba nauczycieli) ???? Kłócicie o kilka złotych podwyżki czy co?????? Nie dziwi mnie, że poziom matematyki jest tak niski w dzisiejszym szkolnictwie :/

  • 150 mln na 600 tys. nauczycieli to jest po 250 zł. Proszę mi wierzyć, że to są duże pieniądze, nawet jako jednorazowa zapomoga. Zwłaszcza, że nauczyciele nie otrzymają pensji za dni strajku, czyli np. dyplomowany zamiast 3 tyś otrzyma 1500.

 10. Nie tylko PiS daje . PO też dawała hojne datki na kościół, bo też klechy są za każdym razem klakierami tych którzy rządzą. Na budowę `Świątyni opatrzności ” w Wawie wszyscy dawali miliony . Aby ułatwić finansowanie, zrobiono tam instytut pamięci JPII . Jeszcze dobrze tego nie skończyli a już leją kasę na muzeum JPII w toruniu. Leją miliony w czasie gdy dowiadujemy się że JPII kazał wyciszać przypadki pedofilii wśród kleru. Ciekawe ile kasy wraca do polityków w ramach rewanżu . Tego się nie dowiemy bo klechy nie tłumaczą się na co wydają nasze pieniądze.

 11. Nie rozumiem dlaczego prawie wszyscy macie problemy ze zrozumieniem zawodu nauczyciela. Przecież to praca nad przyszłymi specjalistami, którzy będą pracować i odprowadzać w Polsce podatki. To tak jak szlifowanie diamentu, tylko proces trwa dłużej. Wartość jego osiągamy na końcu. Dziecko nie rodzi się inżynierem. Ono przez długi proces dydaktyczny jest szlifowane, kierunkowane, doskonalone aż osiągnie jako już dorosły człowiek zamierzony cel. Wszyscy twierdzą, że utrzymują nauczycieli, a ja uważam inaczej. Co do pieniędzy przekazywanych Rydzykowi, to może się doczekamy na wyjaśnienia rządu. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że te pieniądze już nigdy do nas nie wrócą.

  • Bardzo ważny komentarz! Cały czas piszę, że nauczyciele to najważniejszy element formowania społeczeństw. Taki będzie ich poziom jaki poziom nauczycieli. Dawno to zauważono: takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie!!!!!!!!!!

 12. Co oznacza tekst “polityczne usługi dla PiS”? Od osoby duchownej?
  My nauczyciele możemy politykom udzielać usług “edukacyjnych”, zdecydowanie lepiej na tym wyjdą

 13. A inne branże to co?! W Polsce rozdaje się niepracującym po 500 i 300 i ch…. wie ile jeszcze, a ludziom pracującym trudno podwyżkę dać 100 złotych! K….. a dość tego! Głosowałem na PiS a teraz niech sp…ją z daleka ode mnie. Ponad 37 lat pracy i zarobek 2350 zł – PKP Cargo (pierwszy gazetowy chwalipięta jakie to zyski mamy). Żenujące to

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: