Koalicja Europejska dla Polski

0
169

Koalicja Europejska dla Polski

Byli premierzy podpisali deklarację Europejską dla Polski tekst można podpisać w internecie.

Wybory do Parlamentu Europejskiego przypadają w chwili kluczowej dla losów Polski. Wzywamy odpowiedzialne siły i środowiska polityczne, samorządowe i obywatelskie do wystawienia jednej, szerokiej listy, której celem byłaby odbudowa mocnej pozycji Polski w Unii Europejskiej. Apelujemy o powstanie Koalicji Europejskiej, która uniemożliwi wyprowadzanie Polski z Unii.

Tego wymaga polska racja stanu.

Po odzyskaniu suwerenności w roku 1989, pod różnymi rządami, Polska uzyskała członkostwo w NATO i UE, miała wpływ na kluczowe decyzje o losach regionu i kontynentu, rozwijała się i była poważana. Od trzech lat ten wielki narodowy wysiłek jest marnotrawiony. Budowany jest system państwa bliższy standardom wschodnim niż zachodnim. Pozycja międzynarodowa obecnego rządu osłabła, nie walczy on nawet o dobry dla Polski kolejny budżet Unii. Zagrożenia są większe. I przez Polskę, i przez Europę idzie fala polityki podziałów i nienawiści wspierana przez propagandę kłamstw.

Zdecydowana większość Polaków chce czego innego – członkostwa Polski w solidarnej UE, bo to daje bezpieczeństwo i rozwój. Ta większość Polaków musi w wyborach do Parlamentu Europejskiego otrzymać ofertę, zbudowanej ponad różnicami partyjnymi, Koalicji Europejskiej dla Polski. Celem jest Polska w gronie liderów odnowionej, silnej Europy.

Trzeba zacząć natychmiast.

SYGNATARIUSZE 
Grzegorz Schetyna
Ewa Kopacz
Jerzy Buzek
Leszek Miller
Włodzimierz Cimoszewicz
Kazimierz Marcinkiewicz 
Radosław Sikorski 
Marek Belka
Hanna Suchocka
Adam Rotfeld

Foto: TVP Info

Wideo: @Platforma Obywatelska

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: