Jeszcze nic nie jest przesądzone

0
105

J

Demokraci w Kongresie postanowili naprawić swój – moim zdaniem poważny – błąd taktyczny –  i już w czwartek Izba Reprezentantów przegłosuje formalne rozpoczęcie procedury odwołania prezydenta Donalda Trumpa z urzędu.  Przynajmniej tak zapowiedziano.

Gotowa jest także rezolucja Izby, stawiająca zarzuty prezydentowi.

Błędem było moim zdaniem, rozpoczęcie przesłuchań w Kongresie dotyczących odwołania prezydenta, za zamkniętymi drzwiami. Powodowało to dezorientację, zaś wielu wyborców w Iowa, czy Michigan i Indianie na przykład, uważa, że odbywa się jakaś manipulacja.  Ludzie nie rozumieli,  o co tak naprawdę chodzi w skandalu z Ukrainą.  Czy rzeczywiście jest to wykroczenie, uzasadniające odwołanie z urzędu?

Zmienić to mogą jawne przesłuchania. Mogą, ale nie muszą.

Farmer z Iowa i Michigan, nie będzie studiował 15-stronicowego oświadczenia ambasadora Taylora, który wykazał jak niebezpieczna dla amerykańskiego interesu strategicznego jest polityka Donalda Trumpa.  Wstrzymanie pomocy wojskowej dla Ukrainy, wcześniej zatwierdzanej przez Kongres USA, stanowiło  egzystencjonalne zagrożenie dla Ukrainy, toczącej wojnę z Rosją. W Donbasie nie walczą żadni separatyści , jak twierdzą skretyniałe media polonijne, tylko regularne oddziały Federacji Rosyjskiej.

Ukraina walczy o swoje istnienie i uzależnienie pomocy wojskowej, od publicznego ogłoszenia dochodzenia w sprawie urojonych przestępstw politycznych konkurentów prezydenta, zagraża żywotnym interesom Ameryki i szerzej Wolnego Świata, także i Polsce i innym krajom regionu. Trzeba to ludziom pokazać, zaś niczego nie wyjaśni się, na zamkniętych, tajnych posiedzeniach. Nie zapominajmy także o tym, w jak zwariowanych czasach, żyjemy, ludzie, zwolennicy obecnego prezydenta, a wcale ich nie brakuje, nie wierzą mediom, wyznają rozmaite spiskowe teorie.  Zamknięte przesłuchania, tylko utwierdzały licznych zwolenników teorii spiskowych, iż coś usiłuje się ukryć przed opinią publiczną, że jest tu jakaś tajemnica, której się boją!

Demokraci w Ilinois pracują dla Trumpa

Wczoraj prezydent Donald Trump przebywał w Chicago. Wygłosił moim zdaniem ważne przemówienie, pokazujące jakich argumentów używać będzie w kampanii wyborczej. Utwierdziły mnie w tym, komentarze stacji FOX News, straszące imigrantami, kryminalistami, przybywającymi do USA.  Donald Trump nie szczędził krytyki pod adresem polityków w Chicago. Prezydent, tworząc znacznie przesadzony obraz, straszył Amerykę chicagowską rzeczywistością. Chcecie, aby w całej Ameryce, było jak w Chicago, niebezpieczniej niż w Afganistanie?  Chcecie, aby wasze dzieci tygodniami nie chodziły do szkoły, gdyż rządzący Chicago Demokraci, nie potrafią zapewnić finansowania szkół!  Chcecie tego w całej Ameryce? Radykalni demokraci Wam to zapewnią. To macie jak w banku! Przecież takim nieudacznikom nie można powierzyć rządów!

-Będzie na wiecach krzyczał Trump!

Możecie mnie nie lubić, Wasza sprawa, ale jeżeli chcecie, aby u nas w Ameryce, nie było jak w Afganistanie, aby Wasze córki i synowie mogli bezpiecznie pójść wieczorem do przyjaciół, nie macie wyjścia, musicie na mnie głosować! Ja wiem, że to demagogia, ale nie lekceważyłbym tego! Do znudzenia będą podawać ponure statystyki z weekendów, ilu to w Chicago zostało postrzelonych i przeniosło się do rzekomo lepszego świat! Co to za policja w tym Chicago! Chcecie takiej policji u siebie w Indianie na przykład!  Przecież to straszne!

Czytałem także poważne badania, z których wynikało, iż jeżeli demokratycznemu kandydatowi skutecznie przylepi się łatkę, iż jest socjalistą, przegrywa z Trumpem w skali kraju o 6%, a więc sporo. W tej chwili nic jeszcze nie jest przesądzone, wszystko zdarzyć się może.  Równie dobrze wygrać może Donald Trump, likwidując demokrację w Ameryce. Nie chciałbym mu w tym pomagać, ale niestety, nieudolność demokratów, obserwowana tu i ówdzie, będzie mu pomagać.Agencja ratingowa Moody’s przewiduje, iż w roku 2020 wybory wygra Donald Trump!  Ku przestrodze przypominam, o  tej przepowiedni.

Dzisiaj za zamkniętymi drzwiami zeznawał członek National Security Council Alexander Vindman. Ogłoszono wstępne oświadczenie świadka. Zeznanie Vidmana pokazuje, jak starannie budowane jest oskarżenie prezydenta. Główny problem polegać będzie na przekonaniu do tego republikanów w Senacie, no i opinii publicznej. Czekają nas fascynujące miesiące. Vindman, uważał, co wiemy z jego pisemnego oświadczenia,  iż treść telefonicznej rozmowy prezydenta USA i Ukrainy, której słuchał, stwarzało niebezpieczeństwo dla bezpieczeństwa USA. Niektórzy kwestionowali patriotyzm świadka, co biorąc drogę życiową oficera i jego odznaczenia, wydaje się absurdem. Na pewno jest nieprzyzwoite.

Zeznający dzisiaj Alexander Windman, foto: Washington Post.com

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: