Interwencyjny skup głosów na wsi

0
120

I

W Polsce trwa kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego. Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło interwencyjny skup głosów na wsi.  Koalicja Europejska zorganizowała dzisiaj w parlamencie konferencję prasową poświęconą temu wydarzeniu. PiS nie zorganizował jeszcze akcji interwencyjnego skupu jabłek, tymczasem słyszymy festiwal obietnic PiS. Słyszeliśmy o programie Krowa plus, 500 złotych na krowę i 100 złotych na świnie.

Wypada zauważyć, iż na kolanie stworzona Piątka Kaczyńskiego dla wsi tak naprawdę nie jest niczym nowym. Program „krowa +”, przedstawiana jako nowa propozycja już istnieje i jest liftingiem programu, który powstał w czasie rządów PO-PSL, w postaci dopłat do krów hodowlanych wypasanych na trawce i bydła hodowanego na mięso.  Szczegóły istniejącego programu przedstawiano podczas konferencji prasowej.  Program ten kosztuje rocznie miliard 400 milionów złotych.

Tak samo nie jest nowym program wsparcia dla młodych rolników, tymczasem program ten funkcjonuje od momentu przystąpienia Polski do  Unii Europejskiej.  PiS więc jako nowe przedstawia  programy od dawna funkcjonujące.

Posłuchajmy konferencji na ten temat.

Foto: Biznes – Interia

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: