I ty możesz zostać reporterem

0
221

W PISowskiej Polsce, promującej skrajny nacjonalizm, klerykalizm, chamstwo i prymitywizm, atak prawicowych reporterów na Adama Michnika, nie jest szokiem. Wyzwiska publiczne też nie są zaskoczeniem.

To jednak smutne wydarzenie, które po raz kolejny pokazuje, jak polski naród w czasach “dobrej zmiany” sam się degraduje. Lumpy mają pozwolenie, aby flekować Michnika. To wielka okazja dla miernot. Może się nie powtórzyć w tym stuleciu. Jest szansa, aby zostać słynnym reporterem! Wykształcenie i ogłada nie są wymagane.

Upadek moralny i intelektualny PISowskiej Polski trwa już od jakiegoś czasu. Miernoty zapełniły nie tylko sale sejmowe, ale estrady, pokoje redakcyjne, a nawet pomieszczenia akademickie. Antysemiccy publicyści i estradowcy, jak Marcin Wolski, Jan Pietrzak, Rafał Ziemkiewicz czy Wojciech Cejrowski mają swoje programy i mikrofony. Klakierzy, jak bracia Karnowscy, otrzymują granty, Tadeusz Rydzyk drenuje publiczne pieniądze i zaciera z zadowoleniem rączki. Wielka Polska Katolicka! Grzegorz Braun, przedstawiciel polskiej ekstremy, proponuje, aby batożyć homoseksualistów. Pawłowicz chce ich leczyć farmakologicznie. XXI wiek! Gdy przez moment pomyślimy o naszych wielkich osiągnięciach kulturalnych, to wydają się one jakąś zamierzchłą historią, niemal fantazją. Czy na pewno jesteśmy spadkobiercami tego bogactwa?

Prymitywizm to “nowa” postać profesjonalizmu, a chamstwo, zwłaszcza wobec opozycji czy Unii, jest przepustką do “elit”.

Wymianie cokołów i bohaterów narodowych towarzyszą roszady wśród autorytetów publicznych. Magdalena Ogórek stała się bardziej opiniotwórcza od Adama Michnika, Jarosław Kaczyński awansował do roli obrońcy polskiej wolności. Wałęsa to agent, Michnik – znowu “Żyd”, a żołnierz wyklęty “Bury”, chociaż jest odpowiedzialny za mordy na ludności cywilnej – jest dzisiaj bohaterem. Skrajni nacjonaliści, a nawet neonaziści gromadzą się na Jasnej Górze i otrzymują błogosławieństwo. Ryszard Czarnecki to symbol polskiej dyplomacji. Bartosz Kownacki poucza Francuzów, jak mają posługiwać się widelcem, a Dominik Tarczyński chce bić się na pięści z Wałęsą. Politycy PIS, jak Marek Suski, Anna Zalewska, Beata Szydło, Beata Kempa, Krystyna Pawłowicz i wielu innych – ludzie o nikłej wiedzy, pozbawieni subtelności i raczej pospolici, wyznaczają kryterium “nowego” profesjonalizmu w życiu politycznym.

W tym nowym świecie PISowskiej kultury i polityki, Adam Michnik – bohater polskiej wolności – nie zmieścił się. Prawicowi reporterzy przeszli.

Foto: Salon24

Wideo: @STUDIO POLAKÓW

Dariusz Wiśniewski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: