Ernest Bejda, szef CBA przestępcą?

0
1666


Politycy Platformy Obywatelskiej zorganizowali dzisiaj w parlamencie konferencję prasową poświęconą aferze taśmowej Jarosława Kaczyńskiego. Posłowie poinformowali o wystosowaniu zawiadomienia do Prokuratury, o możliwości popełnienia przestępstwa, przez szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernesta Bejdę, który odmówił wszczęcia dochodzenia, w sprawie oświadczenia majątkowego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Posłowie PO stwierdzili w trakcie konferencji, iż rozumieją, iż Pan Bejda, jak i szef ABW Pan Pogonowski pracowali w spółce „Srebrna”, to jednak nie znaczy, iż państwo polskie powinno z tego powodu  przestać działać. Przytoczono, fragmenty oświadczenia posła Kaczyńskiego, w którym stwierdza, iż jest posłem zawodowym, stwierdza także, iż nie prowadzi działalności gospodarczej. W oświadczeniu majątkowym napomina o funkcji w Instytucie Lecha Kaczyńskiego, ale funkcje tam, pełni honorowo.

Informacje te stoją w jaskrawej sprzeczności  z tym, co usłyszeliśmy na taśmach. Prezes Kaczyński mówi, że Polscy nie mogą dowiedzieć się, iż jest zamożnym człowiekiem. Prezes Kaczyński stwierdza także, iż zarząd „Srebrnej” nie zrobi niczego bez jego wiedzy.

Każdy  może zobaczyć oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego i wysłuchać taśm, są one powszechnie dostępne.

Stąd wniosek do prokuratury w związku z możliwym niedopełnieniem obowiązków służbowych przez Ernesta Bejdę.

Podczas konferencji przypomniano, iż CBA powołano po to, aby patrzyła władzy na ręce. Obecnie zachowanie Centralnego Biura Antykorupcyjnego jest kuriozalne.

Zapraszamy do wysłuchania zagrania z konferencji prasowej. Sytuacja ta jest oczywista i nie wymaga komentarza. Jaki jest koń każdy widzi!

Foto: Bankier.pl

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: