Eliza Michalik odchodzi z Superstacji

3
747


Szanowni Państwo, wczoraj, 4 czerwca zdecydowałam o rozstaniu się z Superstacją. Powodem była, jak wiecie, bo wielu z Was napisało do mnie w tej sprawie, zmiana profilu stacji i usunięcie z niej tematów politycznych. Ponieważ nie wyobrażam sobie wykonywania mojej pracy bez podejmowania tematów politycznych, to była oczywista, naturalna i jedyna możliwa decyzja.


Chcę bardzo serdecznie i z całego serca podziękować wszystkim moim wspaniałym gościom, których przez 12 lat oglądaliście Państwo w nie Ma Żartów i w Szpilach i Moim Widzom, inspirującym, fantastycznym ludziom, bez których moja praca nie miałaby sensu. Wiem, że się jeszcze spotkamy.
Jestem tego pewna, mimo, że zgadzam się z dr Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich, który zwrócił dziś uwagę na niepokojąco kurczącą się przestrzeń debaty publicznej.

Żegnając się rolą publicystki Superstacji chcę jeszcze raz powtórzyć to, o czym mówiłam wiele razy w moich programach: wolność słowa, nieskrępowana możliwość wyrażania własnych opinii, także, a nawet przede wszystkim krytycznych wobec rządu, jest tlenem i krwiobiegiem demokracji, a jej ograniczanie groźnym zwiastunem ograniczania praw obywatelskich. Nie ma wolnego zdrowego społeczeństwa bez możliwości mówienia, co się myśli, bez oglądania się na cenzurę.
Dla wielu z nas, dziennikarzy i dla wielu właścicieli mediów, wydawców i producentów, prawidłowe, zdrowe wykonywanie naszej pracy stało się bardzo trudne, niekiedy trudne ekstremalnie.

Tak nie powinno być. Coraz groźniejszy i trudniejszy jest też klimat społeczny i polityczny w którym informujemy Państwa o poczynaniach polityków i usiłujemy prześwietlać ich działania, w najlepiej pojętym interesie społecznym. Propaganda, nienawiść i podziały społeczne stają się nie do zniesienia i sprawiają, że wszyscy czujemy się jak na wojnie. Zawsze wierzyłam i wciąż wierzę, że razem możemy to zmienić. Jeszcze raz dziękuję za 12 lat współpracy i róbmy swoje!

Źródło: facebook.com

Eliza Michalik

3 Komentarze

  1. Piękna postawa i wybór, inteligentnej kobiety to obecnie w polskiej rzeczywistości coś niebywałego. Szczególnie wśród pań i panów dziennikarzy to rzadkość. To tak jakby się szukało igły w stogu siana. Widać wszystko jak na dłoni i to jak szybko następuje upadek Superstacji. Szkoda… 🙂

  2. PiS bezwzględnie podporządkował publiczną telewizję, która stała się propagandową partyjną tubą. Ale zgodnie z leninowska zasadą:” Nie trzeba kupować narodu, wystarczy mieć tych inżynierów dusz i to zupełnie załatwia problem zniewolenia. Partia ma obowiązek stosować wszelkie środki dla przezwyciężenia mętnych poglądów. Władza rządzi przez obsadzanie stanowisk. Władza przestaje być władzą, jeśli nie umie obsadzać stanowisk” Kaczyński dąży do opanowania niezależnych mediów. Widocznie spec-służby wynalazły coś na Solorza, mają “haka” i Polsat “mięknie” a pisowcy opanowują Polsat i TVN. Ludzie nie chcą oglądać pisowskiej szczekaczki Kurwizji, dlatego pisiory najchętniej występują w TVN. Dlaczego są wpuszczani “szczekające gnojki z Nowogrodzkiej”, skoro do publicznej telewizji nie jest zapraszana opozycja ? I wreszcie, dlaczego Polsat /Solorz/ pozbywa się Michalikowej ?
    Czyżby Ziobro szantażował, że ujawni kompromitujące materiały?

  3. Bardziej jednak prawdopodobne jest, że to od Płaszczaka (Ucho prezesa), jakiś jego podwładny “porozmawiał” z Solorzem. “Wiecie, po co materiały mają przecieknąć z prokuratury do mediów, a Kurskiego sfora będzie od rana na pana ujadać. A z materiałów wynika, że jednak pan był agentem”

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: