Donald Trump nie kupi Grenlandii, gdyż ta nie jest na sprzedaż

0
75

Dziennik Wall Street Journal jako pierwszy informował, iż Donald Trump zamarzył, aby przejść do historii i pytał swoich współpracowników o możliwość kupna od Danii Grenlandii. Prezydent słyszał o finansowych kłopotach Danii, więc postanowił jej pomóc kupując Grenlandię.  Okazja do rozmowy na ten temat mogła nadarzyć się szybko, gdyż prezydent odwiedzi Danię, wracając z Polski.

Sam pomysł kupna Danii także nie jest nowy, o kupnie Danii za 100 milionów dolarów marzył już prezydent Truman. Sekretarz stanu William Seward podjął nawet rozmowy na ten temat.

Grenlandia może posiadać ogromne zasoby naturalne, znajduje się tam najbardziej wysunięta na północ amerykańska baza wojskowa jak i radary systemów wczesnego ostrzegania o ewentualnych rakietach balistycznych nadlatujących w kierunku Stanów Zjednoczonych.

Obecnie sprawa została szybko załatwiona, Grenlandzki samorząd szybko odpowiedział, że Grenlandia nie jest na sprzedaż. I już, Trump ma z głowy.

Politycznie można uzasadnić potrzebę kupna Grenlandii, tyle tylko, iż politycznie jest to nie do zrealizowania. Cena to przynajmniej dajmy na to trzy biliony (tryliony) dolarów, które musiałby zatwierdzić Kongres USA. Ameryka właśnie ma problem z szybko rosnącym deficytem budżetowym, nie dysponuje żądnymi trylionami na zakup wyspy.  Pomysł od początku był czystą polityczną fantastyką.

Donald Trump politykę traktuje jako taki reality show, uważa, że każdego dnia musi być obecny  w mediach. Kiedy media dowiedziały się o planach prezydenta media natychmiast o tym pisały, a tylko o to chodziło prezydentowi. W sumie jest to komiczne. Dla prezydenta największym problemem jest to, że w sondażach przegrywa on z demokratycznymi kandydatami, Joe Bidenem, Bernie Sandersem i Kamalą Harris . Prezydent jednak żyje w swoim takim trochę w swoim własnym „fantasy world”. Grenlandii jednak nie kupi. Problem jest o wiele poważniejszy, Roztapiają się grenlandzkie lodowce, co może spowodować znaczne podniesienie poziomu oceanów. To znacznie większe problem, niż marzenia o kupnie Grenlandii, która niestety nie jest na sprzedaż. W Nowym Jorku Trump Tower może zostać zalany i tyle.

Foto: Ilona Łęcka

Wideo: @RealLifeLore

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: