Czy prezydent zawetuje nowy kodeks karny?

1
161


W parlamencie posłowie opozycji zorganizowali konferencję prasową, podczas której wzywali prezydenta Andrzeja Dudę do zawetowania Kodeksu Karnego. Zbliża się termin, w ktorym prezydent musi podjąć decyzję w sprawie. Kodeks ten, już wcześniej nazywano największym bublem prawnym 30-lecia. Kodeks uchwalony został nie jako kodeks, tylko jako zwykła ustawa. To złamanie regulaminu Sejmu powoduje, iż w przyszłości wyroki uchwalone na podstawie tego kodeksu wyroki, będą mogły być uznawane za niezgodne z prawem, spowoduje to ogromny bałagan prawny.

Czy prezydent zdobędzie się na niezależność? Nie uwierzę, póki nie zobaczę. Zobaczymy czy wiara w resztki rozsądku prezydenta jest przejawem naiwności? Czy prezydent po raz kolejny okaże się marionetką w rękach pisowskiego reżimu?

Sprawa Kodeksu Karnego jest także testem dla Andrzeja Dudy, testem ma to, czy jest prezydentem, czy tylko pisowskim długopisem. Negatywną opinię o nowym KK przedstawiły praktycznie wszystkie organizacje  prawnicze.

Posłuchajmy konferencji prasowej na ten temat.

Wideo: @Platforma News

Foto: Skrót myślowy – Tygodnik Polityka

1 Komentarz

  1. Sędziowie w Polsce milczeli, podobnie jak opozycja parlamentarna, gdy minister Ziobro łamał Prawo i chciał zepsuć Kodeks Karny. To nieudolny polityk, ograniczony, bez jakiegokolwiek dorobku, ot zwykły partyjniak. Dopiero Unia Europejska zareagowała i Ziobro stęka (jak zwykle, bełkocze nieuk), że chyba się wycofają z bubla prawnego.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: