Coraz więcej czarnych chmur nad Donaldem Trumpem

1
122


Kongres Stanów Zjednoczonych rozpoczął dwutygodniową przerwę, ale wielu ustawodawców pozostało w stolicy, gdyż jak się uda już w przyszłym tygodniu, Demokraci chcą rozpocząć kolejne przesłuchania w sprawie odwołania prezydenta Donalda Trumpa z urzędu. Po opublikowaniu zapisu rozmowy prezydenta z liderem Ukrainy, opinia publiczna oraz ustawodawcy poznali zawiadomienie”sygnalisty”, który zarzucił prezydentowi, iż pragnie on wykorzystać pomoc ze strony obcych państw, w celu wygrania wyborów w 1920 roku.   Zeznawał przed Komisją Sprawiedliwości Izby Reprezentantów, dyrektor d/s wywiadu. Podkreślił on, iż „sygnalista postąpił słusznie, zgodnie z prawem. Ponadto zapis rozmowy prezydenta Trumpa znalazł się w specjalnym serwerze, w którym w czasie zimnej wojny zapisywano najważniejsze wywiadowcze informacje. Czy informacje dotyczące rozmów z Putinem, też tam zostały zapisane? Pytania te i wiele innych zostanie zadanych w trakcie postępowania  dotyczącego odwołania Donalda Trumpa z urzędu.Wieczorem dowiedzieliśmy się, że tak, nie tylko z Putinem, ale także z saudyjskim księciem.

Nancy Pelosi powiedziała, iż zapisanie tam  informacji dotyczą,cym rozmowy z prezydentem Ukrainy, miało charakter operacji zmierzającej do ukrycia prawdy, schowania jej głęboko, aby nikt nie dowiedział się, iż prezydent w walce z politycznymi oponentami korzysta z pomocy państw trzecich.

W piątek trzy komitety Izby Reprezentantów wysłały wezwanie do sekretarza Stanu Mike Pompeo,  dotyczących przekazania Kongresowi USAdokumentów, dotyczących rozmów z prezydentem Ukrainy. Ustawodawcy będą także zapewne chcieli przesłuchać Rudy Giulianiego. W piątek pojawiły się informacje, iż Giuliani ma lecieć do Moskwy na konferencję, w której uczestniczyć ma także Władimir Putin. Ostatecznie Giuliani nie poleci do Moskwy.

Giuliani nie pełni żadnej funkcji rządowej, nie jest zatrudniony w Białym Domu, mimo to prezydent Trump, nakłaniał prezydenta Ukrainy, aby ten rozmawiał z Giulianim i Williamem  Barrem, Prokuratorem Generalnym, w sprawie szukania brudów na syna Joe Bidena (patrz strona 4 zapisu rozmowy – przyp red.). William Barr także z pewnością będzie przesłuchiwany w Kongresie. W jakim charakterze występował Giuliani?

Ustawodawców interesować będzie dlaczego Prokurator Generalny natychmiast doniesienia „sygnalisty” nie przekazał do Komisji d/s wywiadu, gdzie powinno trafić natychmiast.

Znamienny jest także fakt, iż pomoc militarną dla Ukrainy wstrzymywano przez Biały Dom przez kilka miesięcy, choć Ukraina bardzo jej potrzebowała, chodziło o zakup rakiet przeciwpancernych.

Można zauważyć, że ewolucji ulega postawa wielu republikanów. Początkowo podziały przebiegały wzdłuż linii partyjnej. W tej chwili coraz więcej republikanów dostrzega, że coś tutaj jest nie tak i modyfikuje swoje stanowisko.

Trzeba zdawać sobie sprawę, iż zarzuty pod adresem prezydenta są niezwykle poważne.Korzystanie z zagranicznej pomocy w celu zwalczania politycznych przeciwników, to w Ameryce rzecz do tej pory nieznana. To przestępstwo, wyjątkowo nieprzyzwoite.

Wiadomo, iż Demokraci skupić będą chcieli się na faktach. One mają być najsilniejszą bronią, one mają edukować opinię publiczną.

Dosłownie przed chwilą dowiedzieliśmy się, iż specjalny wysłannik prezydenta Trumpa na Ukrainę, Kurt D. Volker zrezygnował z urzędu.  Także i on miał być już w przyszłym tygodniu być przesłuchiwany w Kongresie.

Dodajmy jeszcze, iż odbiorca polonijnych mediów, nie dowie sie, co w postępowaniu się dzieje. Na szczęście polonijne media mają tak małe znaczenie, że nad ich manipulacjami można przejść do porządku dziennego.

Foto: US News & World Report.

Andrzej Jarmakowski

1 Komentarz

  1. No właśnie jeżeli chodzi o tych kurdów to też nie to to jego działanie jest niesprawiedliwe bo nie on powinien wyobrażać czuć wiedzieć jakie są interesy i jego ale po prostu tego narodu który po prostu jeżeli ma być tym narodem to A czym i i po prostu u korzystał trochę za opieki do wojsk amerykańskich No to po co ty wojsko amerykańskie wycofywać i żeby tam być pozabijali No to która to wychodzi źle nie myślą i a prezydent nie może nie myśleć prezydent musi myśleć no a Polacy to tego nie rozumieją obie tutaj są zamknięte granica mi jest dobrze w dupę ciepło to będzie pomimo że jakoś się zima stulecia się szykuje A co tam im Kurdowie w głowie nie obchodzi także w Radiu Maryja śpiewają To jest mój dom to jest mój dom twój dom twój dom twój dom tak odwrotnie jak Jezus Chrystus który powiedział że ptaki mają gniazda na nic nie mają nory i na syn człowieczy nie ma gdzie by głowy skłonić możesz to Jezus Chrystus wybrał takie rzeczy że jak głosi ewangelie No to zacznij ma czasu i na mieszkanie no ale dogadzanie sobie Zresztą Apostoł Paweł mówił wyraźniej apostołów jeszcze jeżeli korzystacie z tego świata oczywiście który jest w szatańskim trzeba tutaj zaznaczyć to nie korzysta oświata w pełni przemija bowiem kształt tego świata czyli tutaj apostołowie przyrównuje o to co dzieje się z tym świecie do sceny obrotowej w teatrze No to wiadomo że jeżeli jest szatański a jutro przyjdzie mógł to jest królestwem bożym No to wszystko to co to złego jest to z nic się także to jest chwilowe przemija ma kształt tego świata i wszystko to co to jest na tym świecie i Jezus tak rzeczywiście mówił wcześniej tak Tak Nie miłujcie tego świata ani tego co jest na tym świecie bo to wszystko jest dziełem złego No to czyli szata No oczywiście no dobra no to to wypowiadają się o tych wyborach tutaj w Polsce jak Ewangelii nie czytał ksiądz katolicki w katolickiej Ewangelii Mateusza szuka w Starym Testamencie to przede wszystkim A coś nie po kolei w głowie A poza tym coś nie bardzo One T Biblii jest No przecież palili Biblię przecież ludzi z Biblią na piersiach palili Daj typera spokój już nie krzycz tam Krystyna Pawłowicz już Uwolnij się od tego Sejmu oddali się już Działaj i teraz przez ten Twitter

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: