Apelujemy do prezesa Kaczyńskiego, aby nie używał dzieci, jako tarczy tej kampanii

0
165


W minioną sobotę, podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości pod Rzeszowem oglądaliśmy Jarosława Kaczyńskiego w nowej roli. W roli fałszywego obrońcy polskich dzieci. Pan Kaczyński zapomniał bronić polskich dzieci, gdy jego minister zmieniał cenę leku z kilku złotych na 900 złotych, dla dzieci, które są po przeszczepach. Chodzi o lek, który ratuje życie. Pan Kaczyński zapomniał również, że jego były Minister MSW i A, w statystykach zakazał wyodrębniać przestępstwa wobec dzieci. Pan Kaczyński zapomniał także, iż to politycy z jego partii stawali w obronie pedofilii, nie stawali w obronie krzywdzonych dzieci.

Argumenty te padły w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej w parlamencie. Chcę zaapelować do Pana Kaczyńskiego, a mówię to jako matka i pediatra – mówiła Ewa Kopacz, proszę nie używać dzieci jako tarczy wtej kampanii. Proszę nie używać dzieci jako „panaceum” na Pańskie problemy, aby je przykryć.

Polskie dzieci potrzebują dobrej edukacji seksualnej, aby potrafiły odróżnić dobry dotyk od złego dotyku. Nauczyciele, wychowawcy muszą umieć odpowiadać na trudne pytania dzieci. Nie można tych pytań zbywać. Potrzebne są rozmowy w szkole o tolerancji, o szacunku dla odmienności.

Nie możemy zapominać, iż w polskiej szkole jest coraz więcej samobójstw. Dlatego szkoła musi uczyć tolerancji.

O tym mówiono w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej w parlamencie.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania z konferencji prasowej.

Foto: Luke Blog – Blox.pl

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: