Antypolskie expose ministra Czaputowicza

0
165


W Parlamencie, w czwartek minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz wygłosił expose dotyczące polityki zagranicznej. W długim i nudnym, propagandowym wystąpieniu, Czaputowicz nie odpowiedział praktycznie na żadne z pytań, na przykład dotyczące apelu przywódcy Francji, prezydenta Macrona, na temat europejskiej integracji. Niewygodne pytania najlepiej zbyć milczeniem.

Wystąpienie ministra Czaputowicza było niczym innym, jak pustą fanfaronadą. Polityka zagraniczna PiS jest taką właśnie antypolską fanfaronadą.  W historii, postawa taka przyniosła tragiczne skutki.

PiS fałszywie definiuje problemy, opowiada o nieistniejących sukcesach. Polska z tylko z własnej winy, znajduje się w konflikcie z Komisją Europejską.Największe polskie sukcesy przedstawiane są  jako klęski. Sukcesami tymi był okrągły stół, bezprzykładny sukces gospodarczy, europejska integracja Polski. One przedstawiane są jako niemal tragedia narodowa.

Jest faktem, iż Polska straciła swoją pozycję międzynarodową, naruszeniami przez Polskę zasad praworządności musi zajmować się Komisja Europejska. Wstyd i hańba.

Nie ma sensu odnosić się do kretyńskich, propagandowych wystąpień ministra Czaputowicza.

Dwa wystąpienia. Krótka i rzeczowa konferencja prasowa posłów Koalicji Europejskiej i świetne sejmowe wystąpienie Michała Kamińskiego.

Polska polityka zagraniczna jest antypolska. PiS nie dba o interes kraju, tylko o interes swojego ugrupowania.  Dzisiaj Polska, tracą pozycję z lidera zmian, stała się europejskim problemem!

Wystąpienie Czaputowicza porównać można jedynie do pamiętnych, ponurych słowotoków Władysława Gomułki.

Foto: Fakt.pl

Wideo 2: Janusz Jaskółka

Wideo 1: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: