Minister Ardanowski do dymisji

0
225


Polska stoi u progu kolejnej wielkiej afery związanej z eksportem polskiej wołowiny. Dzisiaj w parlamencie odbyła się konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej poświęcona temu zagadnieniu.  Upadł kolejny mit, tym razem dotyczący rzekomo dobrej, polskiej żywności. Zaufanie buduje się latami, traci bardzo szybko. Podczas konferencji prasowej Sławomir Neumann, dotarł, jak sadzę do sedna sprawy. Mówił on u upadku inspekcji sanitarnej w Polsce. PiS po wygranych wyborach zaczął od zmian kadrowych. Odwołano wszystkich wojewódzkich lekarzy weterynarii, powołano swoich ludzi.  Do inspekcji wkroczył zastęp pisowskich Misiewiczów, żądnych szmalu karierowiczów. Do czego to doprowadziło widzeliśmy w słynnym reportaż: „Superwizjera”. Mnie uderzyła reakcja ministra rolnictwa, który w pierwszym odruchu zaatakował dziennikarzy.  Dlaczego to pokazali!

Reportażu Superwizjera nie da się oglądać na spokojnie, afera będzie miała swoje konsekwencje. Sporo kłopotów związanych z epidemią ASF mają producenci wieprzowiny, skandal teraz dotknął producentów wołowiny, żyjących z eksportu mięsa. Straty, które poniosą eksporterzy, wyniosą pewnie miliony euro. Stracą je z powodu chciwości i braku elementarnej przyzwoitości, niektórych swoich kolegów. Wokół tego haniebnego procederu istniała na polskiej wsi zmora milczenia. Powiedzmy sobie szczerze. Symbolem tej zmowy milczenia pozostanie ciężarówka z chorymi krowami, kierowca, której której panicznie uciekł przed obiektywem kamery.

Mit zdrowej polskiej żywności legł w gruzach.

Biorąc pod uwagę, iż w aferze zawiodło państwo, zawiodła inspekcja weterynaryjna, postulat dymisji ministra rolnictwa jest uzasadniony. Skomromitowani ludzie, nigdy nie odbudują zaufania konsumentów w Europie Zachodniej, a o to tutaj chodzi.

Posłuchajmy konferencji prasowej jaka dzisiaj odbyła się w parlamencie.

Foto: wolnemedia.net|

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: