Prezes PiS straszy sądem, konferencja prasowa PO

1
625


Rozwija się afera taśmowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak informują media prezes PiS Jarosław Kaczyński skierował do polityków PO wezwanie przedsądowe (ciekawy termin – przyp. Red.), domaga się przeprosin m.in. za zamieszczanie w internecie materiałów, w których politycy Platformy twierdzili, że prezes PiS mógł popełnić przestępstwo płatnej protekcji . Jak wynika z reakcji polityków PO nie zamierzają oni przepraszać Jarosława Kaczyńskiego, a w sprawie tej skierowali zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez lidera PiS.

Przed Komisją jakiego zeznawał mecenas Robert Nowaczyk, który  mówił,  iż proponowano mu prowadzenie skup praw własności nieruchomości przy Srebrnej 16, gdzie Jarosław Kaczyński chciał budować swoje wieżowce. Słyszeliśmy o wykorzystywania służb specjalnych, konkretnie CBA do szukania haków na Hannę Gronkiewicz Waltz, słyszeliśmy o kompletnie pijanym Mariuszu Kamińskim, ministrze koordynatorze d/s służb spcjalnych. Rozumiem więc, iż prezes Jarosław Kaczyński pilnie potrzebuje obrony. Straszy więc swoich politycznych oponentów sądem.

Dzisiaj w Sejmie zorganizowano konferencję prasową, podczas której politycy PO przedstawili swoje stanowisko w tej sprawie. Dodajmy, iż spółka ‘Srebrna” także straszy pozwami sądowymi. Póki co jednak, to poszkodowany przez Srebrną, austriacki biznesmen składa pozew sądowy przeciw Srebrnej, a nie na odwrót.

Politycy PO składają także wniosek do CBA o pilne zbadanie oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego. Posłuchajmy nagrania z konferencji prasowej.

Foto: Foto: tvn24.pl

Wideo: @kPlatforma News

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: